Διπλό...πίστης!

02 Apr 2017 Written by

Του Γιώργου Κορτσιδάκη

Ο ΟΦΗ έκανε σπουδαία εμφάνιση στο Αίγιο και πέτυχε ένα μεγάλο διπλό με το εντυπωσιακό 0-3 και απέναντι σε μια ομάδα, που ήταν φέτος αήττητη στο γήπεδο της, κέρδισε τη Λαμία και έφερε "Χ" με τον Απόλλωνα!

Πολύ καλά στημένος στον αγωνιστικό χώρο, ο ΟΦΗ, πίεσε ψηλά, ήλεγξε απο το πρώτο λεπτό το ρυθμό του αγώνα και με τα δυο γκολ που έβαλε στο πρώτο 20λεπτο του αγώνα (8' Μάνος, 17' Βουό), έγινε κυρίαρχος του παιχνιδιού.

Με καλή αμυντική λειτουργία ο ΟΦΗ, έκλεισε τα επιθετικά ατού του αντιπάλου, δεν κινδύνευσε ιδιαίτερα και έβαλε το...κερασάκι της νίκης στο 62' με το 0-3 απο τον Χαντί.

Μεγάλη νίκη, με τρία υπέροχα γκολ με σπουδαίους συνδιασμούς και εξαιρετικά "τελειώματα" απο τους παίκτες που έστειλαν τη μπάλα στο πλεχτό (Μάνος, Βουό, Χαντί).

Κορυφαίος του ΟΦΗ ο Βουό με ένα γκολ (0-2) και μια ασίστ με "κάθετη" στον Χαντί στο 0-2.

Σε εξαιρετική μέρα και ο Μιλοσάβλιεφ, ο οποίος κάνει εκπλητική πλαγιοκόπηση και σέντρα απο αριστερά στο πρώτο γκολ του ΟΦΗ, το οποίο βάζει ο Μάνος!

Ο ΟΦΗ έκανε μια απο τις πιο σοβαρές του φετινές εμφανίσεις και οι παίκτες με την εικόνα τους στον αγωνιστικό χώρο, έδειξαν ότι έχουν κίνητρο να διεκδικήσουν μέχρι το τέλος την άνοδο!