Το χειρότερο ξεκίνημα του ΟΦΗ

23 Feb 2020 Written by

Το χειρότερο ξεκινημα στην φετινή σεζόν έκανε ο ΟΦΗ, στο ΟΑΚΑ, με αντίπαλο την ΑΕΚ.

Είναι η πρώτη φορά φέτος, που ο ΟΦΗ μπαίνει τόσο άσχημα σε παιχνίδι, δεχόμενος δυο γκολ στα πρώτα 8 λεπτά του αγώνα.

Απο το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης, η άμυνα του ΟΦΗ πέρασε εφιαλτικές στιγμές και τον πρέσινγκ της ΑΕΚ, δημιούργησε μεγάλο πρόβλημα στον ΟΦΗ, ο οποίος χωρίς Ναμπί και Νέιρα στην ενδεκάδα είχε μεγάλο πρόβλημα να κρατήσει τη μπάλα.

Εκτός απο αυτό, η άμυνα του ΟΦΗ μάρκαρε με τα...μάτια, με αποτέλεσμα, ο ΟΦΗ να βρεθεί απο νωρίς στο παιχνίδι σε πολύ δύσκολη θέση, με δυο γκολ στην πλάτη.

Ο ΟΦΗ είχε μεγάλα θέματα στο αμυντικό τρανζίσιον και όποτε χανόταν η μπάλα, η ΑΕΚ, είχε την ευχέρεια να βγάζει κοντρα επίθεση με μεγάλη ευκολία.

Είναι η πρώτη φορά φέτος, που ο ΟΦΗ είχε τόσο άσχημη εικόνα στο ξεκίνημα του παιχνιδιού.

Και τo έκανε στο άδειο απο κόσμο (λόγω της τιμωρίας της ΑΕΚ) Ολυμπαικό στάδιο, την ώρα που θα έπρεπε ίσως να εκμεταλετεί αυτές τις συνθήκες του αγώνα και να μπορέσει να βάλει σε πρόβλημα τον αντίπαλο.
Στο ημίωρο, το παιχνίδι, είχε ουσιαστκά τελειώσει καθώς η ΑΕΚ είχε κάνει το 3-0, απέναντι σε ένα ΟΦΗ που είχε ρόλο κομπάρσου στο γήπεδο.