26 Oct 2019 Written by

Του Γιώργου Κορτσιδάκη

Δεν έχει το...Θεό του, αυτός ο Ναμπί του ΟΦΗ!

Στο παιχνίδι ΟΦΗ-Ξάνθη, πήγε να βάλει το γκολ της χρονιάς!'

Το χρονόμετρο σημάδευε το 45' του αγώνα, όταν η μπάλα, ήρθε στα πόδια του Πακιστανού μέσου.

Χωρίς να το...σκεφτεί, έκανε ένα εκπληκτικό ψηλοκρεμαστό σουτ και ...πήγε να κρεμάσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα απο απόσταση 70 μέτρων!

Η μπάλα πήρε πορεία στην εστία, αλλά ο υψηλόσωμος τερματοφύλακας της Ξάνθης Κάρλος, έκανε τα καθοριστικά πίσω βήματα και μπλόκαρε με δυσκολία τη μπάλα, πριν αυτή προσγειωθεί στα δίχτυα του!

Ο κόσμος του ΟΦΗ, χειροκρότησε το Ναμπί για αυτήν του την θεαματικη επινόηση, που ήταν απο τις καλύτερες στιγμές, του αγώνα του Γεντί Κουλέ, αλλά και μια απο τις καλύτερες "εμπνεύσεις" που έχουμε δεί μέχρι σήμερα στο φετινό πρωτάθλημα.

Βέβαια, λίγο νωρίτερα, ο Ναμπί, ήταν ο μοιραίος του ΟΦΗ, καθώς έχασε το πέναλτι, με το οποίο είχε την ευκαιρία ο ΟΦΗ να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο.

Kαι πάλι όμως, στο δεύτερο ημίχρονο, απο δική του "κάθετη" ο Φιγκειρέδο, έκανε το 1-0 και άνοιξε το δρόμο για τη νίκη του ΟΦΗ.

Ο Πακιστανός αγγλοαναθρεμένος μέσος, είναι ξεκάθαρο, ότι αποτελεί απο τα δυνατά χαρτιά του φετινού ΟΦΗ.