Κλώτσησε την τύχη του

25 Nov 2018 Written by

Του Γιώργου Κορτσιδάκη

Ο ΟΦΗ κλώτσησε την τύχη του στο παιχνίδι με τον Αρη!

Κρατούσε τη νίκη, κόντρα στη ροή του αγώνα, μέσα στα χέρια του, μέχρι τις καθυστερήσεις, αλλά ο Αρης με δυο γκολ του Γιουνιές στο επτάλεπτο των καθυστερήσεων (93' και 94'), έκανε τη μεγάλη ανατροπή και έφυγε νικητής με 1-2 απο το Γεντί Κουλέ.

Ο ΟΦΗ έφτασε στη βρύση, αλλά δεν ήπιε νερό, καθώς είχε προηγηθεί με γκολ του Σάσι στο 75', με τον Αρη να έχει νωρίτερα δυο δοκάρια, στο παιχνίδι.

Δεν μπόρεσε να αντέξει όμως, μέχρι το τέλος και έχασε την μεγάλη ευκαιρία να πάρει  ένα μεγάλο τρίποντο.

Το χειρότερο, είναι ότι ο ΟΦΗ δεν πήρε καν τον ένα βαθμό!

Ασχημη και σκληρή ήττα, για τον ΟΦΗ και με τον τρόπο, που αυτή ήρθε, σε μια ήδη βεβαρημένη ψυχολογικά περίοδο στην ομάδα, απο τα άσχημα τελευταία αποτελέσματα.

Ο ΟΦΗ παραμένει καθηλωμένος στη ζώνη του υποβιβασμού, μετά απο αυτήν την ήττα.

Ο Αρης είχε την ατυχία, να σημαδεύει τα δοκάρια στο 90λεπτο, αλλά το να βάζεις δυο γκολ, σε δυο λεπτά στις καθυστερήσεις, δεν συμβαίνει συχννά.

Η ατυχία που είχε στο ματς, γύρισε υπέρ του στις καθυστερήσεις και πανηγύρισε ένα μεγάλο τρίποντο, όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι.

Read 655 times Last modified on Tuesday, 27 November 2018 19:29