Οργια υπέρ του Αρη στο Παγκρήτιο! (VIDEO)

19 Nov 2017 Written by

Με γκολ-οφσάιντ στο 87' του αγώνα στο Παγκρήτιο, ο Αρης πήρε τη νίκη με 2-3 και αφού νωρίτερα βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο! Με τρία γκολ στην επανάλληψη ο Αρης άρπαξε τη νίκη.

Ωστόσο πέρα απο το νικητήριο γκολ στο οποίο ο Ντούνης, είναι σε θέση οφσάιντ, πριν κάνει την ασίστ στον  Πλατέλα που στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, αντικανονικό είναι και το δεύτερο γκολ του Αρη, καθώς υπάρχει καθαρό επιθετικό φάουλ στον τερματοφύλακα του Εργοτέλη, πριν γίνει το πέναλτι στον Πλατέλλα, με το οποίο έγινε το 2-2.

Δυο καραμπινάτες φάσεις στο παιχνίδι, στις οποίες ο σπίκερ της ΕΡΤ-3 δεν κάνει το παραμικρο σχόλιο, ενώ ακόμα και στη φάση του τρίτου γκολ του Αρη, που είναι πεντακάθαρο οφσάιντ, επιμένει παρά το ριπλέι ότι είναι κανονικό(!) και μετά απο αρκετά "ριπλέι" ανακαλύπτει την ...αλήθεια.

Βέβαια, τα λάθη της διαιτησίας, δεν είναι η μοναδική αιτία, της ήττας του Εργοτέλη, ο οποίος προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο, αλλά στην επανάλληψη δεν "εμφανίστηκε" καθ' όλου στο γήπεδο και έχασε το παιχνίδι και μάλιστα με ένα τρόπο, που τον "πληγώνει" ακόμη περισσότερο!

Δείτε στο παρακάτω VIDEO τη νίκη με ανατροπή του Αρη στο Παγκρήτιο στάδιο επί του Εργοτέλη...