Εχασε με «φθηνά» γκολ στον Εύοσμο ο ΟΦΗ!

04 Jan 2017 Written by

Ο ΟΦΗ πλήρωσε τα σοβαρά του αμυντικά λάθη στον Εύοσμο και γνώρισε την ήττα με 2-1, απο τον Αγροτικό Αστέρα, στο πρώτο του παιχνίδι για το 2017.

Ετσι, η κρητική ομάδα, έχασε την ευκαιρία να εκμεταλευτεί τις απώλειες των πρωτοπόρων και να πλησιάσει στις θέσεις της ανόδου.

Ο ΟΦΗ έχασε απο μια ομάδα που δεν ήταν καλύτερη απο αυτόν. Απλά εκμεταλεύτηκε τα λάθη της άμυνας του ΟΦΗ που βρέθηκε σε κακή μέρα.

Και στα δυο γκολ των γηπεδούχων (29' Κουκόλης, Γκέσιος 61'), υπάρχει αδράνεια απο τους αμυντικούς και ο ΟΦΗ δέχεται «φθηνά» γκολ, κόντρα στη ροή του αγώνα και μάλιστα σε χρονικό σημείο, όπου ο ΟΦΗ δείχνει να πατάει καλύτερα στο γήπεδο.

Ο ΟΦΗ είχε ισοφαρίσει στιγμιαία σε 1-1 με πέναλτι του Μιλοσάβλιεφ στο 51', αλλά εκεί που φαινόταν ότι το παιχνίδι έχει γύρει υπερ του, δέχθηκε το δεύτερο γκολ μετά απο λίγα λεπτά, ενώ η χαριστική βολή για τον ΟΦΗ, ήταν η αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Αντουκόρ στο 66'.

Με παίκτη λιγότερο και πίσω στο σκορ ο ΟΦΗ δεν κατάφερε να πάρει τίποτα απο ένα παιχνίδι το οποίο ουσιατικά «χάρισε» στον αντίπαλο του.

Ο Αγροτικός Αστέρας στις δυο επισκέψεις στην εστία του ΟΦΗ, πέτυχε ισάριθμα γκολ και πήρε το παιχνίδι!

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Δαύκος, Κώτσιος, Νάστος (46' Μιλοσάβλιεβ), Όστοϊτς, Βουό, Αντουκόρ, Όγκμποε (69' Χύσι), Ράντι, Μίκιτς (46' Κιάσσος), Βαλλιάνος, Μητρόπουλος.

Αγροτικός Αστέρας (Νίκος Νεντίδης): Γουναρίδης, Αργυρίου, Κουκόλης, Βαφέας, Μπουτζίκος, Χατζής, Τάι (70' Φιλίπε), Τεγούσης (93' Παπαδημητρίου), Πάτο, Δεινόπαππας, Γκέσιος (89' Έππας).

Διαιτητής: Φωτιάδης (Καστοριάς)

Βοηθοί: Νταλούκας (Τρικάλων), Καρακώστας (Λάρισας)

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

12′ Σούτ με καλές προυποθέσεις του Όγκμποε μέσα απο την περιοχή, η μπάλα φεύγει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Γουναρίδη.

29′Ο Αγροτικός Αστέρας ανοίγει το σκορ. Ο Τάι εκτέλεσε κόρνερ από αριστερά, αδράνεια στην άμυνα του ΟΦΗ και ο Κουκόλης με γυριστή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα (1-0).

32′ Εκτέλεση φάουλ του Τάι, έπεσε στη δεξιά του γωνία και έδιωξε σε κόρνερ ο Δαύκος.

35' Σουτ του Μητρόπουλου έξω από την περιοχή και δεξιά, έπεσε και μπλόκαρε ο Γουναρίδης αριστερά στη γωνία του.

38′ Σουτ του Όγκμποε μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Γουναρίδης.

48′ Μακρινό σουτ του Μητρόπουλου, δεν βρήκε στόχο.

51′ Πέναλτι για τον ΟΦΗ. Ο Βουό αλλάζει ωραία με τον Μιλοσάβλιεφ, ο οποίος μπήκε στην περιοχή και ανατρέπεται ο Φωτιάδης έδειξε σωστά την άσπρη βούλα.

Το πέναλτι εκτελεί ο Μιλοσάβλιεφ, ο οποιος στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα (1-1).

61′ Νέα αδράνεια της άμυνας του ΟΦΗ και ο Γκέσιος με σούτ στην κίνηση στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα (2-1).

66′ Μένει με δέκά παίκτες ο ΟΦΗ, με τον Αντουκόρ να αντικρίζει την δεύτερη κίτρινη κάρτα.

78' O Ράντι στην πλάτη της άμυνας πλασάρει αλλά η μπάλα φεύγει λίγο άουτ. Ο Γουναρίδης που έκανε έξοδο, δείχνει να βρισκει τον επιθετικό του ΟΦΗ, αλλά ο διαιτητής δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

91' Με δέκα παίκτες και ο Αγροτικός Αστέρας, λόγω αποβολής του Δεινόπαπα, με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Kόκκινες: 66′ Αντουκόρ (β’ κίτρινη)

Kίτρινες: 37′ Γκέσιος, 39′ Χατζής, 54′ Τεγούσης, 71′ Μπουτζίκος-19′ Ράντι, 26′ Βουό, 31′ Νάστος, 62′ Αντουκόρ

Διαιτητής: Φώτιος Φωτιάδης (Καστοριάς)

Βοηθοί: Θεόδωρος Νταλούκας (Τρικάλων)-Απόστολος Καρακώστας (Λάρισας)

4ος: Δημήτριος Μαλουτάς (Ημαθίας)

Αγροτικός Αστέρας (Νίκος Νεντίδης): Γουναρίδης, Αργυρίου, Κουκόλης, Βαφέας, Μπουτζίκος, Χατζής, Τάι (70′ Φιλίπε), Τεγούσης, Πάτο, Δεινόπαππας, Γκέσιος.

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Δαύκος, Κώτσιος, Νάστος (46′ Μιλοσάβλιεφ), Όστοιτς, Βουό, Αντουκόρ, Όγκμποε (69′ Χίσι), Ράντι, Μίκιτς (46′ Κιάσσος), Βαλλιάνος, Μητρόπουλος.

Read 2562 times Last modified on Sunday, 08 January 2017 19:49