fastfitness 500X176 01

winnerkorts

Με τέτοιες εμφανίσεις δεν πάει πουθενά!

23 Sep 2018 Written by

Ο ΟΦΗ "'εφαγε" τρία γκολ στην Ξάνθη και συμπλήρωσε 10 τέρματα παθητικό, στις 4 πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος (!), δείχνοντας το στοιχείο που αποτελεί την αχίλλειος πτέρνα του, στο ξεκίνημα του, στην Σούπερ Λίγκ.

Οταν δέχεσαι τρία γκολ απο την Ξάνθη, που είναι μια μέτρια ομάδα του πρωταθλήματος, τι περιμένεις απο παιχνίδια με πιο δύσκολους αντιπάλους.

Η απαράδεκτη αμυντική συμπεριφορά του ΟΦΗ, του κόστισε σε ένα ακόμη παιχνίδι, το οποίο ήλεγχε απόλυτα στο πρώτο ημίωρο, αλλά ...κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια, χάνοντας με 2-0!

Το 3-0 απο την Ξάνθη, αλλά και η εικόνα της ομάδας για 60 λεπτά, προβληματίζει άπαντες και δημιουργεί μεγάλες ανησυχίες, καθώς το πρόγραμμα παραμένει βαρύ για τον ΟΦΗ, που έχει μπροστά του παιχνίδια με ΑΕΚ (μέσα), Λαμία (έξω) και Ολυμπιακό (μέσα).

Δήμιος του ΟΦΗ, ο Γέντριτσεκ, ο οποίος σκόραρε δυο φορές, ενώ το τρίτο με απευθείας φάουλ ο Κοβάσεβιτς.

Το χειρότερο του παιχνίδι μέχρι σήμερα έκανε ο ΟΦΗ, ο οποίος με βάση την εμφάνιση του, δεν άξιζε να πάρει τίποτε απο αυτό το παιχνίδι.

Δεν είχε κανένα παίκτη διακριθέντα (!) και με αυτήν την εικόνα είναι λογικό να χάνει.

Ο ΟΦΗ, παρ’ ότι είχε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα, στο πρώτο ημίωρο (8-2 οι τελικές), βρέθηκε πίσω στο σκόρ κόντρα στη ροή του αγώνα, στο 28’ με κεφαλιά του Γέντριτσεκ μετά από κόρνερ και κακή αμυντική συμπεριφορά της άμυνας.

Σα να μην έφτανε αυτό, ο ΟΦΗ δέχθηκε και δεύτερο γκολ στο 40’, ξανά από τον Γέντριτσεκ, σε μια φάση που η άμυνα του ΟΦΗ, αντέδρασε και πάλι λανθασμένα, με τον επιθετικό της Ξάνθης, αφύλακτο να περνάει και τον τερματοφύλακα και να σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, έγινε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, ο ΟΦΗ έχασε μια μεγάλη ευκαιρία με τον Πλατέλλα στο 71’ για να ξαναμπεί στο παιχνίδι και η Ξάνθη στην εκπνοή του αγώνα (89’) έβαλε και τρίτο γκολ με απευθείας χτύπημα φάουλ του Κοβάσεβιτς.

Διαιτητές: Παπαπέτρου (Κουρομπύλια, Ακρίβος, 4ος Φωτιάδης)

Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Zίβκοβιτς, Καμαρά, Casado Rodriguez, Sylla Salimo, Jendritsek,Λισγάρας, Βoula (60' Ντε Λούκας),Sarpong (79' Κάστρο),Khhada, Κοβάσεβιτς, Μπαξεβανίδης.

Στον πάγκο οι: Σταθάκης, De Lukas, Da Costa, Μελιόπουλος, Θυμιανής, Σουλειμάν, Castro.

H ενδεκάδα της ομάδας μας στην Ξάνθη: Σωτηρίου, Κουτσιανικούλης (68' Νέιρα), Βουό, Πλατέλλας, Κυριακίδης, Αραβίδης, Παπαστεριανός, Κοιλιάρας, Παπάζογλου (8' λ.τ. Κομεσίδης, 46' Νάστος), Μεγιάδο, Ποτουρίδης.

Στον πάγκο οι: Στρέζος, Νάστος, Ντίνας,Κομεσίδης, Κοροβέσης, Μπολάκης, Νέιρα.

*Μετά από ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι και με την ομάδα μας να χάνει πέναλτι στις καθυστερήσεις, η Κ17 του ΟΦΗ γνώρισε την ήττα με 1-2 στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο από την αντίστοιχη ομάδα του Αστέρα Τρίπολης, για το αντίστοιχο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκ. Ηττα και για την ομάδα Κ19 του ΟΦΗ στην Ξάνθη με 1-0, μετά από ένα ανταγωνιστικό παιχνίδι και ευκαιρίες εκατέρωθεν

*Ο Μανόλης Παπαστεριανός το περιβραχιόνιο του αρχηγού στην Ξάνθη.

*Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του διαιτητή Ντοσίδη που έφυγε απο το ζωή σε ηλικία 21 ετών.

*Και φίλαθλοι του ΟΦΗ στην Ξάνθη. Πανό απο το Κιλκίς και τη Δράμα απο τους φίλους της ομάδας μας.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Το παιχνίδι ξεκίνησε! Πάμε γερά ΟΦΗ!

4' Η πρώτη φάση για τον ΟΦΗ. Φάουλ του Πλατέλλα, κεφαλιά του Παπαστεριανού, μπλοκάρει ο γκολκίπερ της Ξάνθης.

8' Ατυχη στιγμή για τον ΟΦΗ. Αναγκαστική αλλαγή για τον Παπάζογλου που τραυματίστηκε. Μπήκε ο Κομεσίδης.

20' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Σέντρα του Πλατέλλα, κεφαλιά υπο πίεση του Βουό, η μπάλα άουτ.

23' Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα για μαρκάρισμα στον Βουό.

24' Φάουλ του Πλατέλλα, κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι του Αραβίδη, η μπάλα άουτ.

25' Νέα καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Ααραβίδης σουτάρει απο το ύψος της περιοχής, ο γκολκίπερ της Ξάνθης, διώχνει με δυσκολία.

Καλύτερος ο ΟΦΗ απο την Ξάνθη, στο πρώτο κομμάτι του αγώνα, αναζητάει το γκολ.

27' Η πρώτη φάση της Ξάνθης. Ο Σαρπόνγκ σε θέση βολής, ο Σωτηρίου διώχνει αποτελεσματικά στο τετ-α-τετ.

28' Γκολ...απο το πουθενά για την Ξάνθη. Απο εκτέλεση κόρενρ, του Σαρπόνγκ, ο Γένριτσεκ πιάνει την κεφαλιά και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα. Η Ξάνθη προηγείται κόντρα στη ροή του αγώνα. (1-0).

36' Ο Κουτσιανικούλης ελίσεται σουτάρει διαγώνια, η μπάλα φεύγει λίγο άουτ. Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ.

8-2 οι τελικές υπέρ του ΟΦΗ στο παιχνίδι, παρ' όλα αυτά είναι πίσω στο σκορ!

40' Απίστευτο: Ο Γέντριτσεκ στην πλάτη της άμυνας του ΟΦΗ, περνάει και τον Σωτηρίου και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα. Ενα ακόμη "φθηνό" γκολ που δέχεται ο ΟΦΗ.

43' Ο Πλατέλλας δοκιμάζει το πόδι του έξω απο την περιοχή, ο γκολκίπερ της Ξάνθης μπλοκάρει τη μπάλα.

44' Kίτρινη κάρτα στον Αραβίδη.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ 2-0: Ο ΟΦΗ πληρώνει και πάλι τα σοβαρά του αμυντικά λάθη.

Mε αλλαγή ξεκινάει ο ΟΦΗ στο δεύτερο ημίχρονο.  Εξω ο Κομεσίδης, μέσα ο Νάστος.

46' Σούτ του Κίκε, η μπάλα άουτ.

49' Σούτ του Ποτουρίδη μέσα απο την περιοχή, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

57' Κίτρινη κάρτα στον Κοβάσεβιτς.

63' Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά.

64' Κίτρινη κάρτα στον Βουό.

68' Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Βγαίνει ο Κουτσιανικούλης και μπαίνει ο Νέιρα.

71' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Νέιρα, βγάζει για τον Πλατέλλα, ο οποίος κάνει άστοχο σούτ απο καλή θέση.

80' Μεγάλη επέμβαση του Σωτηρίου, σε σούτ του Κάστρο.

87' Το 3-0 για την Ξάνθη, με απευθείας φάουλ του Κοβάσεβιτς.

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 3-0

Read 2504 times Last modified on Tuesday, 25 September 2018 20:07