karatzis ofi 500x167

lokal-500-176-2019

kortsidakis 500x176 arxontiko

metropole500x167

KABAKAS-mvpnnnn

assariotakis500x176

benneto ofi 414x140

georgia500X176

skai-korts500x176

dandaliskentriko-banner-500x167

ALMYRA2018

stella

500x167 garden

ASFALEISKRITI500X176

manolios4800x167

sevensc500x167

terranet500x176

vavoulas black-clean 500x167

pastarela-500-176-2019

watercity500x176

proactive-414-140

autotrack 500X176 2

koumantakis500x176

fimi500x167

fastfitness 500X176 01

winnerkorts

Σέντρα στις 23/2 στα πλέι-οφ και τα πλέι-άουτ της Γ' Εθνικής-Ολο το πρόγραμμα

13 Feb 2020 Written by

Στις 23 Φεβρουαρίου ξεκινάνε τα πλέι-οφ και τα πλέι-άουτ στον Κρητικό όμιλο της Γ’ Εθνικής.
Στα πλέι-οφ στην πρώτη αγωνιστική αναμετρώνται:

Επισκοπή-Ηρόδοτος
Γιούχτας-Πανακρωτηριακός
Και στα πλει-άουτ:

Ρεθυμνιακός-ΠΟΑ
Πόρος-ΑΟΑΝ
Στα πλέι-οφ η ομάδα που θα τερματίσει πρώτη θα παίξει μπαραζ με τους υπολοιπους πρωταθλητές των ομίλων της Γ Εθνικής για 4 θεσεις στην Football league.
Στα πλέι-άουτ η τελευταία ομάδα υποβιβάζεται.

Στα πλέι-οφ μετέχουν οι 4 πρώτες ομάδες και στα πλέι-άουτ οι υπόλοιπες πέντε. Οι ομάδες κουβαλούν την βαθμολογία που κατέκτησαν στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος.

Στα πλέι οφ συμμετέχουν οι ομάδες που τερμάτισαν στις πρώτες τέσσερις θέσεις της βαθμολογίας και είναι οι Επισκοπή, Γιούχτας, Ηρόδοτος και Πανακρωτηριακός, οι οποίες θα διεκδικήσουν τον τίτλο του πρωταθλητή του 8ου ομίλου.
Στα πλέι άουτ συμμετέχουν οι υπόλοιπες πέντε ομάδες του ομίλου, οι Άγιος Νικόλαος, ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, Ατσαλένιος, ΑΟ Πόρου και Ρεθυμνιακός, οι οποίες θα παλέψουν για να αποφύγουν την τελευταία θέση που οδηγεί στον υποβιβασμό στα τοπικά πρωταθλήματα.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των πλέι οφ και των πλέι άουτ:

ΠΛΕΙ-ΟΦ
1η Αγωνιστική (23/02, 15.00)
Επισκοπή – Ηρόδοτος
Γιούχτας – Πανακρωτηριακός
2η Αγωνιστική (29/02, 15.00)
Ηρόδοτος – Γιούχτας
Πανακρωτηριακός – Επισκοπή
3η Αγωνιστική (08/03, 15.00)
Γιούχτας – Επισκοπή
Ηρόδοτος – Πανακρωτηριακός
4η Αγωνιστική (15/03, 15.00)
Ηρόδοτος – Επισκοπή
Πανακρωτηριακός – Γιούχτας
5η Αγωνιστική (22/03, 15.00)
Γιούχτας – Ηρόδοτος
Επισκοπή – Πανακρωτηριακός
6η Αγωνιστική (29/03, 15.00)
Επισκοπή – Γιούχτας
Πανακρωτηριακός – Ηρόδοτος
ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ
1η Αγωνιστική (23/02, 15.00)
Ρεθυμνιακός – ΠΟΑ
Πόρος – ΑΟΑΝ
Ρεπό: ΣΥΝΚΑ
2η Αγωνιστική (29/02, 15.00)
ΠΟΑ – Πόρος
ΑΟΑΝ – ΣΥΝΚΑ
Ρεπό: Ρεθυμνιακός
3η Αγωνιστική (08/03, 15.00)
Πόρος – Ρεθυμνιακός
ΣΥΝΚΑ – ΠΟΑ
Ρεπό: ΑΟΑΝ
4η Αγωνιστική (15/03, 15.00)
Ρεθυμνιακός – ΣΥΝΚΑ
ΠΟΑ – ΑΟΑΝ
Ρεπό: Πόρος
5η Αγωνιστική (22/03, 15.00)
ΑΟΑΝ – Ρεθυμνιακός
ΣΥΝΚΑ – Πόρος
Ρεπό: ΠΟΑ
6η Αγωνιστική (29/03, 15.00)
ΠΟΑ – Ρεθυμνιακός
ΑΟΑΝ – Πόρος
Ρεπό: ΣΥΝΚΑ
7η Αγωνιστική (05/04, 16.00)
Πόρος – ΠΟΑ
ΣΥΝΚΑ – ΑΟΑΝ
Ρεπό: Ρεθυμνιακός
8η Αγωνιστική (12/04, 16.00)
Ρεθυμνιακός – Πόρος
ΠΟΑ – ΣΥΝΚΑ
Ρεπό: ΑΟΑΝ
9η Αγωνιστική (26/04, 17.00)
ΣΥΝΚΑ – Ρεθυμνιακός
ΑΟΑΝ – ΠΟΑ
Ρεπό: Πόρος
10η Αγωνιστική (03/05, 17.00)
Ρεθυμνιακός – ΑΟΑΝ
Πόρος – ΣΥΝΚΑ
Ρεπό: ΠΟΑ

H βαθμολογία με την οποία μπαίνουν στα πλέι-οφ και τα πλέι-άουτ είναι:
1. Επισκοπή 38
2 Γιούχτας 31
3. Ηρόδοτος 25
4. Πανακρωτηριακός 23
5. ΑΟΑΝ 18
6. ΠΟΑ 17
7. Α.Ε.Ε.Κ ΣΥΝΚΑ 17
8. Πόρος 14
9. Ρεθυμνιακός 13

Read 486 times Last modified on Tuesday, 18 February 2020 04:30
Rate this item
(0 votes)

Νεότερα Άρθρα

liveonyou-livestream

stoixim2019

logo rossetti 300dpi