Ματσάρα και γκολάρες στο Ηρόδοτος-Επισκοπή 2-2 (VIDEO)

16 Nov 2019 Written by

Ματσάρα στην Αλικαρνασό στο ντέρμπι κορυφής, στον Κρητικό όμιλο της Γ' Εθνικής, μεταξύ του Ηροδότου και της Επισκοπής (2-2).

Η Επισκοπή προηγήθηκε με 0-2, αλλά ο Ηρόδοτος έδειξε ψυχή και ισοφάρισε σε 2-2 σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι.

Γκολάρες απο τον Πορτογάλο Μαρτίνς της Επισκοπής με κεφαλιά-ψαράκι και απο τον Κοντογιάννη του Ηροδότου με άπιαστο σουτ στο "Γ".

Δείτε στο παρακάτω VIDEO τoυ Crete2day τα καλύτερα στιγμιότυπα της αναμέτρησης.

Τι έγινε στο παιχνίδι

Πρώτη ισοπαλία στο φετινό Πρωτάθλημα της Γ Εθνικής (8ος Ομιλος) για τον Ηρόδοτο, που έμεινε στο 2-2 με την Επισκοπή στο ντέρμπι των πρωτοπόρων στην Ν. Αλικαρνασσό.
Η ομάδα της Αλικαρνασού παρέμεινε χωρίς νίκη για τρίτη σερί αγωνιστική (μετά από τις πέντε νίκες στο ξεκίνημα και τις δύο σερί ήττες που ακολούθησαν). Ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος με τον Ηρόδοτο να βρίσκεται στην 2η θέση με 16 βαθμούς (20 η Επισκοπή).
Στο πρώτο Ημίχρονο η Επισκοπή προηγήθηκε με 0-2 με γκολ των Ρότσα (24΄με ψηλοκρεμαστό σουτ) και Φάμπιο (27' με κεφαλιά) και ενώ ενδιάμεσα ο Ντελία είχε χάσει μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει στο 26.
Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ηρόδοτος μείωσε με πολύ ωραίο γκολ με σουτ του Κοντογιάννη στο 54΄και στην συνέχεια ισοφάρισε με υπέροχη ατομική προσπάθεια του Τσακάνι στο 57΄. Στις καθυστερήσεις έχασε μεγάλη ευκαιρία ο Βακράκος για να γίνει η ανατροπή.
Την επόμενη αγωνιστική (10η) ο Ηρόδοτος υποδέχεται τον Πανακρωτηριακό στο Γήπεδο της Ν. Αλικαρνασσού, την Κυριακή (24/11, 15.00), στο ξεκίνημα του δευτέρου γύρου στον 8ο Ομιλο της Γ Εθνικής.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Περράκης (Αθηνών) με Βοηθούς τους Κομισοπούλου και Αναστασάκη (Χανίων).
Σύνθεσεις:
Hρόδοτος: Μήτρου, Αννιτσάκης, Κατσαρός, Κανδηλάκης, Μπαλάφας, Τσακάνι, Ντελία (46΄Κουσίδης), Κοντογιάννης, Κουτσογιαννάκης (73΄Ντέτσικας) , Γκίνη (26΄Αμαραντίδης), Βακράκος (94΄ Παναγιωτάκης)
Επισκοπή: Χανιωτάκης, Μπρίτο, Καρβουνιάρης, Πολυχρόνης, Λίμα (59΄Μυρθιανός) , Νίκιτς, Ρότσα (81΄Ξεπαπαδάκης),  Πίσπας (61΄Γκιόκας), Τσιριγώτης, Σουμπασάκης (84΄Φουκαράκης) , Φάμπιο.

Read 2179 times Last modified on Monday, 18 November 2019 14:57